Szukaj na tym blogu

środa, 8 lutego 2012

Nowoczesne meble z litego drewna do sypialni.

Po zakupie nowego mieszkania lub domu jedną z pierwszych i najistotniejszych rzeczy jakie musimy zrobić jest jego umeblowanie. Dobór mebli jest bardzo istotny, meble tworzą styl wnętrza i mocno określają jego charakter. Jednym z najmodniejszych i najpopularniejszymi obecnie są meble drewniane. meble drewniane Stosuje je się obecnie się w całym mieszkaniu, od przedpokoju, przez kuchnie i jadalnie, aż po łazienkę i sypialnie. Jeśli nasze mieszkanie stoi puste, dobrze jest zatrudnić fachowca, który wykona w nim pomiary, na których podstawie będziemy mogli zakupić sobie meble na wymiar. Tego typu rozwiązanie jest bardzo popularne i nic dziwnego, bowiem dopasowane do charakterystyki wnętrza i sprzętu domowego meble dodają elegancji i funkcjonalności w naszym mieszkaniu. Bardzo często sięgamy po meble robione ma wymiar w kuchni, ale przecież nie tylko to wnętrze zasługuje na tak dużą uwagę. Ważnym aspektem są także meble do sypialni. meble do sypialni na wymiar Drewniane meble zrobione według indywidualnego projektu, dopasowane do stylu naszej sypialni, będą zdobić jej wnętrze przez długie lata. Dobrze, żeby dodawały one ciepła i nazwijmy to "swojskości" do naszej sypialni, bowiem otoczenie w jakim śpimy ma duży wpływ na nasz komfort i samopoczucie, wpłyną na jakość naszego snu i wypoczynku. Jeśli to możliwe najlepiej jest rozglądnąć się za zestawami mebli, po to, aby całe mieszkanie tworzyło zgrabną kompozycję wizualną, co daje dodatkową estetykę. Czy łóżko zrobione specjalnie dla nas, według naszych koncepcji i potrzeb, dostosowane do naszych indywidualnych wymagań, to fanaberia? Czy może dbanie o równowagę zdrowia psychicznego i komfortu relaksu po codziennym dniu pełnym stresu i bieganiny? Ja stawiam na to drugie, meble robione na wymiar, szczególnie meble do sypialni - to bardzo dobre rozwiązanie.

Niebezpieczeństwo we własnym domu?

Dom to wydawać by się mogło najbardziej bezpieczne miejsce jakie możemy sobie tylko wynaleźć. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że powiedzenie wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, wciąż ma jak najbardziej prawo bytu. Czy jednak na pewno? Wiele naszych domów nie jest odpowiednio przygotowana do użytkowania. Nasze domy nie tyle wyglądają źle, co zwyczajnie nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń przed potencjalnymi problemami. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że wciąż nie każda nieruchomość posiada balustrady nierdzewne? Wydawać by się mogło, że znaleźć można setki innych, znacznie lepszych sposobów na oszczędzanie niż rezygnacja z balustrad przy schodach, a mimo wszystko ludzie potrafią z tego rezygnować. Stwarza to przecież niebezpieczeństwo nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy przecież tak samo łatwo mogą się na nich poślizgnąć. Oczywiście schody to jedno. Wielu ludzie nieodpowiedzialnie decyduje się na zakup kafelek do swojego mieszkania. Kupujemy śliskie kafelki, na których sami mamy problemy z poruszaniem się. Zwracamy uwagę na wygląd, a nie na ich funkcjonalność. Nie tak powinno to wyglądać. W domach mnóstwo niebezpieczeństw czyha szczególnie na osoby bardzo młode, choćby małe dzieci. Typowe jest nierozsądne rozmieszczenie gniazdek, zakup mebli, których nie można zabezpieczyć, czy też mebli z ostrymi rogami. Zatem sami tak naprawdę stwarzamy niebezpieczeństwo dla siebie i całej swojej rodziny. Powinniśmy tego jak najbardziej unikać. Nie można doprowadzać do tego, że nasz dom sam będzie stanowił dla nas poważne niebezpieczeństwo. Róbmy wszystko w takim kierunku, by nie mieć problemów i nie żałować później podejmowanych pochopnie decyzji.

Jak zaoszczędzić na środkach czystości?

Tytuł artykułu może być nieco mylący, ponieważ nie chodzi tutaj o oszczędzanie w ogólnie znanym tego słowa znaczeniu. Chcę przedstawić w tym artykule pewien sposób, aby nie rezygnując z potrzebnych środków czystości, kupować je w znacznie niższej cenie. Jak zatem to zrobić? Ogólnie znanym faktem jest, że środki czystości zużywają się każdego miesiąca i każdego miesiąca trzeba je kupować. Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów, płyny do utrzymania czystości w kuchni, łazience, czy toalecie. Przelicz sobie tak na szybko w pamięci ile w tym miesiącu wydałaś czy wydałeś na te właśnie środki. No właśnie za dużo. Jak zatem zaoszczędzić wydawane bezpowrotnie pieniądze. Aby zrozumieć całość pozwól, że przedstawię Ci w trzech zdaniach jak działa system zaopatrywania w środki czystości i nie tylko. Producent musi wyprodukować dany produkt. Następnie dystrybutor dostarcza go do sklepu gdzie Ty go kupujesz. Niby nic wielkiego, każdy chyba zna ten układ. Oczywiście producent do ceny finalnej produktu dolicza marżę. Musi bowiem utrzymać zakład produkcyjny, pracowników itp. itd. Następnie do ceny produktu doliczana jest marża dystrybutora czy hurtownika. W zależności od produktu może sięgać nawet osiemdziesięciu czy stu procent. Na końcu tego ogonka jest sklep detaliczny, w którym także doliczana jest marża. I tym sposobem z podstawowej ceny producenta powiedzmy 6 zł ten sam artykuł na półce sklepowej kosztuje 12 lub 14 zł. Przykre ale prawdziwe, a Tobie droga czytelniczko czy czytelniku nie pozostaje nic innego jak tę cenę zapłacić przy okazji utrzymując całą rzeszę ludzi nie związanych z bezpośrednią produkcją. Czy można ten stan rzeczy zmienić? TAK! Powiem więcej, to TRZEBA zmienić, przy okazji oszczędzając pieniądze, które po drodze zgarnia dystrybutor i detalista. Jak to zrobić? Trzeba znaleźć firmę z markowymi, czytaj bardzo dobrej jakości produktami, i z tejże firmy bezpośrednio kupować. Jest jednak pewien problem. Kluczowi producenci nie chcą sprzedawać swoich towarów klientom indywidualnym. Wolą wysłać transport do dystrybutora i mieć z głowy cały proces dystrybucji, wysyłania tysięcy przesyłek do pojedynczych osób. Dobra wiadomość jest taka, że w gąszczu producentów chemii gospodarczej znalazło się kilku, którzy postanowili zmienić ten stan rzeczy i już robią furorę ze swoimi produktami. Dlaczego? Ponieważ proponują środki znacznie wydajniejsze, lepszej jakości, z dostawą do domu w znacznie niższych cenach. Zgodnie z zasadą: "Gdzie jest wola, tam i sposób się znajdzie" Co wynika z tego dla Ciebie? To jasne, czy nie warto pokusić się o takie rozwiązanie chociażby dla zaoszczędzenia 15%. A co powiesz kiedy te oszczędności sięgną 20%? Mało tego, ja każdego miesiąca oszczędzam na chemii gospodarczej 30%, to jedna trzecia całych wydatków na środki czystości. Pomyśl tylko, ze stu złotych zostaje Ci w kieszeni 30 zł i pomnóż to przez ilość miesięcy w roku. No

Projekty domów parterowych

Z pewnością podobnie jak miliony ludzi marzycie o posiadaniu własnego domu. Problem tkwi jednak w tym, że koszty takiej budowy są wręcz ogromne. Co zatem zrobić, by stać się właścicielem takiej nieruchomości. Ile to wszystko kosztuje? Niestety, ale koszty są bardzo wysokie. Jeśli posiadacie zarobki na średnim poziomie to nie macie większych szans na to, by wybudować własny dom, chyba, że wykorzystacie do tego kredyt z banku. Pierwszym kosztem jaki się pojawia na drodze planowania budowy nieruchomości jest oczywiście kwestia zakupu działki. Pamiętać musimy, że działka pod miastem kosztować może nawet kilkaset tysięcy złotych, tymczasem działka kupiona na wsi może kosztować mniej niż 10 tysięcy złotych, tak więc wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, na jaką lokalizację się zdecydujecie. Mieszkając na wsi można oszczędzić mnóstwo pieniędzy, ale wtedy musimy liczyć się np. z tym, że będziemy musieli dojeżdżać do pracy. Kolejna kwestia to projekt domku. W przypadku, gdy chodzi o projekty domów parterowych, to wówczas koszt będzie niewielki. Powinien się zamknąć w sumie rzędu kilku tysięcy złotych. Tymczasem w przypadku projektu potężnych nieruchomości, te same koszty mogą wynosić o wiele więcej - nawet kilkadziesiąt tysięcy. Kolejny poważny koszt to sama budowa domu. Poszczególne domki, które aktualnie są najczęściej wybierane to nieruchomości z kosztem od 150 do 300 tysięcy złotych. Cały czas mówimy tutaj o domkach parterowych. Domy piętrowe stanowią koszt rzędu nawet 500-700 tysięcy złotych. Na sam koniec taka nieruchomość powinna zdobyć odpowiednie wyposażenie. Owe wyposażenie bywa nawet znaczenie droższe od samej budowy domu. Reasumując - koszty budowy domu są bardzo wysokie i tylko dysponując sumą co najmniej kilkuset tysięcy złotych, można naprawdę się za to zabierać.

Szczekanie w dzień i w nocy

Witam serdecznie wielbicieli psów. Dziś chciałabym poruszyć temat psiego szczekania. Psy jak powszechnie wiadomo szczekają z różnych powodów. Są chwile, kiedy szczekają z radości merdając przy tym wesoło ogonem, szczekają domagając się jedzenia często zapomniane przez swoich właścicieli, szczekają gdy się je krzywdzi, szczekają i wyją gdy tęsknią, a najczęściej szczekają, gdy bronią swojego terytorium i domu swoich właścicieli. Pies bez człowieka czuje się samotny i opuszczony. Jako zwierzę stadne lubi być potrzebny i zadbany, nakarmiony i pogłaskany. Nie wszystkim jednak los podarował szansę zaznania ludzkiej miłości i tym psom chyba jest najciężej. W dzień psy, które mają swój dom, pilnują go, bądź obejścia. Te które są go pozbawione wałęsają się, dopóki ktoś ich nie przygarnie albo nie znajdą swojego miejsca w schronisku. Noce są dużo gorsze dla bezdomnych psów, bo nawet kawałek dachu nad głową czworonoga, potrafi dać mu poczucie bezpieczeństwa. Te, które mieszkają z nami w domach mają swoje miejsce do spania i generalnie spokojnie śpią w otoczeniu swojej ludzkiej rodziny. Jedne śpią na kanapach, inne na swoich legowiskach, a nasza sunia wzięta ze schroniska nie chciała mieszkać z nami w domu i noce spędza pilnując domu i obejścia. Często śmiejemy się, że pilnuje schodów wejściowych, bo to właśnie je wybrała sobie na swoje legowisko. A gdy tylko ktoś przechodzi obok naszego domu i nieopacznie zdarzy się mu obudzić naszą śpiącą sunię, to wtedy zaczyna się istna kaskada szczekania. Och jak bardzo pokazuje nam, że jest potrzebna i niezastąpiona przy pilnowaniu domu. A w dzień w ogóle nie potrzebujemy dzwonka, bo spokojnie go zastępuje wszystkich obszczekując. Nie podgryza nikogo tylko wita się radośnie i szczeka, żeby zapowiedzieć nadejście gości.

Kastracja

Sterylizacja kota wciąż podlega dyskusjom. Tyle jest zwolenników co i przeciwników. My zdecydowaliśmy się na ten zabieg u naszego kocurka i nie żałujemy podjętej decyzji. Wczoraj wykastrowaliśmy naszego kota. Sterylizacja wciąż wzbudza wiele dyskusji i kontrowersji. Jest to zabieg ubezpłodnienia zwierzęcia, które nie chcemy aby miało potomstwo. Dla nas zaczęło być uciążliwe wieczne posikiwanie wszystkiego przez naszego dorastającego kocurka, poza tym jako, że jest to kot domowy sterylizacja wyciszy w nim instynkt zapładniania wszystkich kotek w okolicy i chęć ucieczek z domu w celu zaspokojenia swoich popędów. Kot od małego załatwiał się w kuwecie i nagle kilka dni temu zaczęły się problemy z dziwnym zapaszkiem dochodzącym z różnych miejsc domu. Po konsultacji z Panią weterynarz, kocurek został poddany krótkiemu zabiegowi wykastrowania. U nas kosztuje to 50zł łącznie z podanym antybiotykiem, który ma kotka chronić przed zakażeniem przez 3 dni. Przed zabiegiem kotek, musiał być przegłodzony. Mógł zjeść kolację, ale później wszystko zniknęło z jego miseczek i do rana się przegłodził. Sam zabieg zniósł bardzo dzielnie i po zabiegu mimo tego, że był lekko jeszcze oszołomiony, dorwał się do miski z jedzeniem i piciem i zajadał, aż miło było patrzeć. Pod wieczór rozpoczął swoje codzienne harce i przytulanka. Załatwia się znów tylko do kuwety i trzymamy za niego kciuki, że już tak pozostanie. Pani weterynarz poinformowała nas, że teraz kotek może rosnąć szybciej niż jego podwórkowi rówieśnicy i w wieku pełnej dojrzałości może być naprawdę sporym kocurem, a przy jego ogromnym apetycie całkiem jest to prawdopodobne, że urośnie z niego duży kocur. :)

Instalacje sanitarne w nowym domu

Trudno wyobrazić sobie dom bez dostępu do bieżącej wody i kanalizacji. Potrzebujemy tych mediów by spełniać swoje podstawowe potrzeby życiowe. Zwykle zanim jeszcze wbijemy pierwszą łopatę pod budowę nowego domu, powinniśmy skontaktować się z lokalnym przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za doprowadzenie tych przyłączy do nowych budynków. Podłączenie wody czy kanalizacji nie zawsze jest łatwe – jeśli budujemy dom oddalony od innych, możemy spotkać się z sytuacją, w której przedsiębiorstwo wodociągowe zażąda od nas doprowadzania rur na własny koszt. Często jest to spory wydatek, dlatego też jeszcze na etapie planowania budowy nowego domu warto dowiedzieć się, czy nie będziemy mieli z tym problemu. Oprócz samego doprowadzenia przyłączy do domu musimy zadbać o odpowiednie instalacje w budynku. Wykonanie ich warto powierzyć specjalistycznej firmie, od której uzyskamy gwarancje poprawnego funkcjonowania instalacji przez długie lata. Najczęściej spotykanymi problemami z niepoprawnie wykonaną instalacją jest np. zbyt niskie ciśnienie wody, gdy odkręconych jest jednocześnie kilka kranów, problemy z ciepłą wodą czy częste wybijanie kanalizacji. Są to bardzo uciążliwe problemy, a gdy wydaje się duże pieniądze na nowy dom, oczekujemy poprawnego funkcjonowania wszystkich instalacji. Budując nowy dom w województwie podkarpackim warto skorzystać z usług firmy wykonującej instalacje sanitarne. Robocizna dla takiej firmy może być wydatkiem na poziomie kilku czy kilkunastu tysięcy złotych, jednak przy całkowitym koszcie budowy domu są to relatywnie niewielkie pieniądze i warto w ten sposób zapewnić sobie długie funkcjonowanie instalacji sanitarnych. Wybierając firmę, której powierzymy wykonanie instalacji sanitarnych w naszym nowo budowanym domu warto przeprowadzić coś na kształt przetargu. Dobrze jest przesłać zapytanie do kilku czy nawet kilkunastu firm z prośbą o ofertę. Otrzymane wyceny możemy ze sobą porównać pod kątem ceny, jak i wielkości firmy i opinii na jej temat, które znajdziemy np. w internecie. Oprócz samego położenia rur w domu doprowadzających ciepłą i zimną wodę, firma której zdecydowaliśmy się zlecić wykonanie instalacji sanitarnych powinna zająć się także montażem bojlera na ciepłą wodę, liczników i – jeśli posiada odpowiednie kwalifikacje – instalacji przeciwpożarowych. Kompleksowe wykonanie wszystkich instalacji będzie miało wiele korzyści w przyszłości: gdyby bowiem jeden z elementów uległ awarii, reklamację zgłosimy jednej firmie, która nie będzie mogła stwierdzić, że to wina innego wykonawcy. Podczas budowy domu mamy kontakt z wieloma firmami budowlanymi, staramy się wybierać jak najkorzystniejszą ofertę, zlecać prace profesjonalistom. Nie zawsze powinniśmy kierować się ceną – najtańsze usługi niekoniecznie są najgorsze, ale jednocześnie najdroższa firma nie musi być najlepszą. Nie mamy wielu możliwości sprawdzenia profesjonalizmu firmy, a opinie w internecie nie zawsze są obiektywne. Dlatego też popularne jest powiedzenie, że pierwszy dom budujemy dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla samego siebie.